Kierunek TiR

Poznaj Ziemię Lubuską

Aktualności
LUBUSKIE PERŁY
LUBUSKIE PERŁY- podpisanie porozumienia międzygminnego
 
W ramach porozumienia realizowane będą następujące cele:
 
KONFERECJA NAUKOWA "AKTYWNOSC RUCHOWA LUDZI W RÓŻNYM WIEKU"

W dniach 1-2 grudnia odbyla się kolejna XVI edycja Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Aktywnosc ruchowa ludzi w różnym wieku"
Tematyka podejmowana podczas obrad dotyczyla następujących problemów:

Aktywność ruchowa dzieci I młodzieży
Aktywność ruchowa zawodników
Aktywność ruchowa studentów
Aktywność ruchowa dorosłych
Aktywność ruchowa ludzi starszych
Fizjologiczne I morfologiczne podstawy aktywności ruchowej
Humanistyczne aspekty aktywności ruchowej
W obradach wzięli udział naukowcy z Białorusi (Uniwersytet im. A.S.Puszkina w Brześciu) oraz uczelni polskich: Akademii Wychowania Fizycznego z Poznania, Wrocławia, Gdańska, Katowic, Krakowa, Państwowej Wyższej Szkoly Zawodowej oraz Instytutu Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim, Wydziału Zamiejscowego Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie Uniwersytetu w Łodzi, Uniwersytetu Szczecińskiego, Uniwersytetu Zielonogórskiego, Wyższej Szkoły Edukacji i Fizjoterapii Poznaniu i jej filii w Szczecinie, Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu oraz przedstawiciele środowiska szkolnego z szkół gimnazjalnych i ponadpodstawowych województwa zachodniopomorskiego.

Twórcza dyskusja w sesjach tematycznych pozwolila na zdobycie nowych doświadczeń, a także na weryfikację prowadzonych różnych badań w ośrodkach naukowych dotyczących oddziaływania ruchu na organizm człowieka.

Wystąpienia uczestników konferencji będa publikowane w pozycji “Aktywność ruchowa ludzi w różnym wieku” zamieszczonej na liście czasopism Ministerstwa Nauki I Szkolnictwa Wyższego.

Nasi pracownicy corocznie biora aktywny udzial w Konferencji przedstawiajac referaty z zakresu tematyki badawczej, która sie zajmuja.

 
LUBUSKIE A WORD TRAVEL MARKET LONDON 2011
11 listopada br. zakończyły się w Londynie 32 Międzynarodowe Targi Turystyczne World Travel Market. Polskie stoisko narodowe nawiązywało scenografią do trwającej na rynku brytyjskim kampanii "Feel invited" a także zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012.
W tym roku dodatkową atrakcją był interaktywny namiot Polskiej Organizacji Turystycznej i Ministerstwa Sportu I Turystyki promujący UEFA EURO 2012™ oraz jeżdżące Po Londynie tradycyjne brytyjskie taksówki z reklamą Polski. Gościem specjalnym na polskim stoisku był Jerzy Dudek, pierwszy bramkarz reprezentacji Polski, hiszpańskiego Real Madryt oraz jednego z czołowych klubów angielskich Liverpool F.C. Na stoisku polskim nie mogło zabraknąć Regionu Lubuskiego .
 
 
 
Tablice w ogólnopolskich portalach

W grudniu na gorzowskich zabytkach pojawią się specjalne tablice informacyjne. Gorzowskie nowości zainteresowały portal turystyczny Travel Trade Gazette. Przypomnijmy: tablic będzie 72, tyle ile jest wpisów do rejestru zabytków. Format tablicy, która ma być wykonana z bezbarwnej pleksi to 40 cm x 40 cm. Opisy, które pojawią się na tablicach będą w trzech językach polskim, niemieckim I angielskim. Oprócz tego na tablicach znajdzie się logo miasta Gorzów Przystań oraz znak międzynarodowy zabytek chroniony.

Artykuł na ogólnopolskim portalu, który zajmuje się branżą turystyczną, dostępny jest pod adresem

http://www.ttg.com.pl/index.php?mode=2&art=13369

Źródlo: http://www.gorzow.pl/przystan/aktualnosci/pl/

 
Lubuskie na Targach TOUR SALON - galeria zdjęć
 
 
Zaproszenie na konferencję promująca nowy przewodnik turystyczny
 Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna „LOTUR” oraz Tourismusverband Spreewald e. V. mają przyjemność zaprosić na konferencję promującą nowy przewodnik turystyczny „Szlakiem krzyży pokutnych Po obu stronach Odry”. Konferencja prasowa odbędzie się w dniu 31 października 2011 r. O godzinie 12:00 w Hotelu Ruben w Zielonej Górze, Al. Konstytucji 3-go Maja 1A. Serdecznie zapraszamy! „Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów I projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa” „Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość
 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4