Kierunek TiR

Poznaj Ziemię Lubuską

Sport i Rekreacja

"Sport to zdrowie" jest stwierdzeniem powszechnie znanym. Aktywną formę wypoczynku uprawiać można również, a może nawet przede wszystkim na Ziemi Lubuskiej.

Szczególnie popularne są w tym regionie szlaki wędrówek pieszych I trasy rowerowe mierzące ogółem ok. 1000 km.

Stosunkowo dobrze rozwinięta jest na obszarze województwa baza sportów wodnych. Dzikie szlaki wodne zachęcają do wzięcia udziału w spływach kajakowych (prawdziwym hitem jest Lubrzański Szlak Kajakowy), wycieczek na łódkach lub żeglowania na Pojezierzu Lubuskim. Przyznać musimy, że pływanie I nurkowanie w lubuskich akwenach to prawdziwa przyjemność.

Miłośnikom jazdy konnej również nie zabraknie okazji do uprawiania ulubionej dyscypliny sportowej. Stadniny koni I szkółki jeździeckie znajdują się w całym województwie, oferując swoje usługi.

Serdeczne zaproszenie kierujemy także do wędkarzy, dla których tereny Ziemi Lubuskiej, tak bogate w zarybiane wody, będą z pewnością rajem.

Interesującą formę spędzania czasu przygotowano również dla myśliwych. Między innymi koło łowieckie "Knieja" organizuje cieszące się zainteresowaniem wyprawy na zwierzynę łowną.